-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --Sürü Yönetimi Elemanı kursu için kayıtlar devam ediyor…

YENİKARPUZLU’DA BAYAN GENÇ ÇİFTÇİLER AĞIRLIKTA

14:03:52 | 2018-11-07
-- Adversting 5 --

İpsala Halk Eğitimi Merkezi Akşam Ve Sanat Okulu (ASO) Müdürlüğünün meslek edindirme kursları yeni dönemde yeni kursları ile birlikte halka kapılarını açtı.

 

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Veteriner Hekimi Aziz Özer’in eğitmenliğini yaptığı “Sürü Yönetimi Elemanı” kursu hafta içi her akşam saat: 17.00’da İpsala’ya bağlı Yenikarpuzlu beldesinde yaklaşık 20 kursiyer ile eğitimlere başladı.

 

Tarım ve Orman Bakanlığının Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında başlatmış olduğu “Genç Çiftçi” projesinde büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği projelerinde hak sahibi genç çiftçilere yönelik düzenlenen “Sürü Yönetimi Elemanı” kursu İpsala Halk Eğitimi Merkezi ASO Müdürlüğü ile İpsala İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğinde açıldı.

 

Toplamda 104 saat sürecek olan Sürü Yönetimi Elemanı kursu 5 Kasım 2018 Pazartesi günü başladı. 16 Ocak 2019 tarihinde son bulacak.

 

Kursa katılmak isteyenler için kayıtlar devam ediyor. Kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlar hafta içi mesai saatlerinde İpsala Halk Eğitimi Merkezi Akşam Ve Sanat Okulu (ASO) Müdürlüğüne başvuru yapabilirler.

 

Genç Çiftçilerin bilinçlenmesi, bilinçli bir şekilde hayvancılık yapması, aynı zamanda bakanlık tarafından uygulanmakta olan Genç Çiftçi Projesinin iki yıllık takip süresinin ardından sürdürülebilir olması amaçlı “Sürü Yönetimi Elemanı” sertifika zorunluluğu aranıyor.

 

-- Adversting 6 --


ETİKET :  İpsala haber

Tümü