-- Reklam Alanı 9 --

Sürücü Adayları Geçen Hafta Sonu Mtsk Direksiyon Eğitim Sınavına Girdi

MTSK Direksiyon Eğitim Sınavı, İpsala’da 17 Kasım 2019 Pazar günü gerçekleştirildi.

09:37:33 | 2019-11-20
-- Adversting 5 --

Saat: 8.20’de Enez Caddesi Coşkun Eczanesi önünden başlayan direksiyon sınavıda her kursiyer için ayrı saat dilimlerinde 5 dakikalık molalar ile gerçekleştirildi.

MTSK Direksiyon Eğitim Sınavına; 36 B (otomobil) sınıfı, 7 A2 (motosiklet) sınıfı  olmak üzere toplamda 43kursiyer katıldı. Bunlardan 33’ü sınavdan geçer not aldı.

İpsala İlçe Milli Eğimi Müdür V. olarak Şube Müdürü Serkan Palabıyık, İpsala İlçe Milli Eğimi Şube Müdürü Fethi Kaymaz,   İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Taştekin, eğitmen ve sınav sorumlularının hazır bulunduğu sınavda; B sınıfı ehliyet almak isteyen sürücü adaylarında ilk 5 dakika araç kontrol ve tanıtımı diğer 30 dakikası da akan trafik olmak üzere;

  En az %10 eğilimli yokuşta aracı stop ettirmeden ve 50 santimden fazla geriye kaçırmadan kalkış yapma, 2 araç arasına paralel şekilde park yapma, L Park, yaklaşık 30 km hızlanıp ani fren ve bulunduğu şeritte 25 metre geri, geri gitme parkurlarından geçerek akan trafikte direksiyon hakimiyeti ile güvenli araç kullanım becerileri değerlendirildi.

 Güzergâhı başarıyla tamamlayan 43 kursiyerden 33’ü sürücü belgesi almaya hak kazanırken, hatalarla belirli puanın altına düşen öğrenciler ise sınavdan geçemeyerek umutları bir sonraki sınava kaldı.

Kursiyerlerin en çok yokuş, geri geri ve iki araç arasına park yapmakta zorlandıkları görüldü.

HABER CEMİLE LİMAN

 
ETİKET :  

Tümü