-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

TANAP, İPSALA’DA HAYATA VE İNSAN’A DOKUNAN İŞLERİN İMZALARINI ATTI

Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP), güzergahı üzerindeki bölge halkının ekonomik ve sosyal kalkınmasını desteklemeyi hedefleyen Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP) kapsamında İpsala ilçesinde bir çok projeye imza attı.

14:26:52 | 2019-06-14
-- Adversting 5 --

12 Haziran Çarşamba günü öncelikle İpsala’ya bağlı Esetçe beldesinde “ YENİLENEN OKULLAR MUTLU ÇOCUKLAR “ isimli proje kapsamında ana sınıfı ve İpsala Atatürk İlkokulunda “ MOLA İSTASYONU” isimli projelerin kapanışı ve eğitim alanlarının açılışlarını gerçekleştirdi.

 

Esetçe Çağdaş Yaşam Suzan Demirci İlkokulu Anasınıfı açılışı gerçekleşti

 

İpsala’ya bağlı Esetçe beldesinde, İpsala İlçesi Okulları ve Öğrencileri Koruma ve Güçlendirme Derneğinin TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında “ YENİLENEN OKULLAR MUTLU ÇOCUKLAR “ isimli proje ile anasınıfını yeniden yapılması sağlanarak eğitim öğretime hazırladı.

 

Proje sona erdi ana sınıfı açılışı gerçekleşti

 

TANAP yetkililerinin ve İpsala Protokol üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen proje kapanışı ve Anasınıfı açılış programı Saygı Duruşu İstiklal Marşının söylenmesi ile başladı. Daha sonra İpsala İlçesi Okulları ve Öğrencileri Koruma ve Güçlendirme Derneği Başkanı Zeynep Şapçı ile İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Mehmet Engin günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından Esetçe Çağdaş Yaşam Suzan Demirci İlkokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu halk oyunları gösterileri sonrasında okul açılışına geçildi.

 

Yenilenen anasınıfının kurdelesi kesildi

 

TANAP yetkilileri dışında İpsala Kaymakamı Enis Aslantatar, Esetçe Belediye Başkanı Cemal Deniz, İpsala İlçe Emniyet Müdürü Hüsnü Cengiz, İpsala Jandarma Komutanı Kamil Seçkin, İpsala İlçe Mili Eğitim Müdürü Salih Mehmet Engin ve şube Müdürü Fethi Kaymaz, İpsala Cumhuriyet Ana Okulu Müdürü Emine Erden ile İpsala İlçesi Okulları ve Öğrencileri Koruma, Güçlendirme Derneği Başkanı Zeynep Şapçı beraberinde Anasınıfının kurdele kesimini gerçekleştirdiler.

 

İpsala Kaymakamı Aslantatar, sınıfları gezerek burada öğrencilerle bol, bol sohbet etti ve proje hakkında yetkililerden bilgi aldı. Programın sonunda öğrenciler ve protokol üyeleri hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

İpsala Atatürk İlkokulu Mola İstasyonu açıldı

 

İpsala İlkokulu okul aile birliği TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında okul bahçesine “ MOLA İSTASYONU” inşa edildi.

 

Yemekhane, kütüphane, matematik ve zeka oyunları atölyesinden oluşan üç bölümlük prefabrik binanın açılışı TANAP yetkilileri ve İpsala Protokol üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

 Engin, emeği geçenlere teşekkür etti

 

İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Mehmet Engin gerçekleştirilen proje hakkında yapılanlar hizmetlerle ilgili bilgi vererek TANAP yetkililerime ve Emeği geçen herkese teşekkür etti.  Engin’in konuşmasını tamlamasının ardından İpsala Serhat İlkokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu halk oyunları gösterisi sonrasında “ Mola İstasyonun” açılışı gerçekleştirildi.

 

“sınıflarımızın da aynı konsepte hazırlanmasını arzu ediyoruz”

 

TANAP yetkilileri ve protokol üyelerinin kurdele kesiminin ardından proje kapsamında hazırlanmış olan Yemekhane, kütüphane, matematik ve zeka oyunları atölyesi gezildi. İpsala Kaymakamı Enis Aslantatar, yapılanlarla ilgili okul müdürü aynı zamanda proje koordinatörü Zeynep Uyanık’tan bilgi alarak “ çok güzel çalışılmış bir proje. Bölgemize örnek olmasını ve sınıflarımızın da bu konsepte hazırlanmasını arzu ediyoruz. Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

-- Adversting 6 --


ETİKET :  tanap İpsala proje okullar

Tümü