-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

Tarihi hamamda “Yaşam Ve İnsan “ konulu fotoğraf sergisi…

İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün gerçekleştirdiği İpsala Toplumsal Kalkınma ve geliştirme derneğinin katkıları ile düzenlenen ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik “İnsan ve Yaşam” konulu fotoğraf sergisi 11 Haziran 2019 Salı günü saat 11.30’da tarihi Saraçilyas Hamamında gerçekleşti.

19:16:56 | 2019-06-12
-- Adversting 5 --

Edirne 2023 Eğitim Vizyonu “Anılara Atılan İmza” projesi kapsamında İpsala İlçesinde bulunan Ortaokul ve Lise öğrencileri tarafından çekilen fotoğraflardan oluşan “ Yaşam ve İnsan” konulu fotoğraf sergisi ve ödül töreni İpsala Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Ece Yüzen’in sunumunda İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Mehmet Engin’in konuşması ile başladı.

 

ENGİN: “ZAMANLARINI KALİTELİ BİR AKTİVİTE İLE GEÇİRMELERİNE ÖN AYAK OLMAYI AMAÇLADIK”

 

Engin, öğrencilerin herhangi bir zaman diliminde anı yaşayarak ve o anı fotoğraflayarak, fotoğrafçılık ilgisinin gelişmesini sağlarken boş zamanlarını kaliteli bir aktivite ile geçirmelerine ön ayak olmayı amaçladıklarını belirterek;

            “ fotoğraf yarışması öncesinde öğrencilerimiz temel fotoğrafçılık konusunda yazar ve fotoğraf sanatçısı Sayın Ersin Şenerler tarafından eğitim verildi. Yarışmaya katılacak olan fotoğraflar jüri üyelerimiz Ersin Şenerler, Abdullah Yılmaz ve Yeliz Çapkın tarafından değerlendirilerek sergilenecek olan fotoğraflar Aliş Matbaası tarafından basıldı. Yaşam ve İnsan” konulu fotoğraf yarışmasını İpsala Toplumsal Kalkınma ve Geliştirme Derneğinin destekleri ile gerçekleştirdik” dedi.

 

Engin, sergiye katılan konuklara ve emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı. 

 

ŞENERLER: “BİLGİ  DAĞIRCIMIZDA NE VARSA ONLARA ÖĞRETMEYE SÖZ VERİYORUZ”

 

İpsala Toplumsal Kalkınma ve Geliştirme Derneği üyesi yazar ve fotoğraf sanatçısı Ersin Şenerler, bir konuşma gerçekleştirdi. 

 

Şenerler, öğrencilerin fotoğraf çekimi sırasında yaşadığı anılardan bahsettiği konuşmasında “ sanat toplumunda iletişim amacı ile verdiği bir katmandır. Sanat bilinmeyen açıdan bir serüvendir demiş, Edirneli bir heykeltıraş… Fotoğrafta bir sanattır. Sanatçı; ağustos böceği ile karınca hikâyesinde ki ağustos böceği değildir. Sanatçı toplumun gelişmesine katkı sağlayan uğraştır. Ben bu işi yaparım diyen, emek eden kardeşlerimizin fotoğraflarını değerlendirirken çok  zorlandık. İkincisi gerçekleştirilen bu yarışmanın devamın geleceğini anladım. Kaymakamımız ve milli eğitim müdürümüz bu konuda destek vereceklerini söylediler. Derece alan arkadaşlarımızı kutluyorum.  Gençlerimize her zaman bir şeyler öğretmeye hazırız. Bilgi ağırcımızda ne varsa onlara öğretmeye söz veriyoruz” diye konuştu.    

 

Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi.

 

ÖDÜL TÖRENİ

Edirne 2023 Eğitim Vizyonu “Anılara Atılan İmza” projesi kapsamında 2018-2019 eğitim öğretim yılı ortaokul ve lise öğrencileri arasında düzenlenen ‘Yaşam ve İnsan ‘ konulu fotoğraf yarışmasında dereceye girenler şöyle belirlendi.

 

Birinci Kurtuluş Ortaokulu öğrencilerinden Emirhan Çelem seçilirken ikinci İpsala Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Ayça Dalkılıç, üçüncü Sultanköy Ortaokulu öğrencilerinden Mehmet Efe Keskin oldu.  Dereceye giren öğrencilere para ödülü verilirken özel ödül olarak İpsala Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Göktuğ Gülver fotoğraf makinesi ile ödüllendirildi.

 

Dereceye giren öğrencilere ödüllerini İpsala KaymakAmı Enis Aslantatar, İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Mehmet Engin ve İpsala Toplumsal Kalkınma ve Geliştirme Derneği Başkan yardımcısı Hülya Akman verdi. 

 

 

Ödül töreni sonrasında toplu fotoğraf çekilerek sergi gezildi.

 

 

Fotoğraf sergisine;

İpsala Kaymakamı Enis Aslantatar, İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal İpsala İlçe Emniyet Müdürü Hüsnü Cengiz İpsala İlçe Milli Eğitim Müdürü Salih Mehmet Engin, İpsala İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fethi Kaymaz, İpsala Toplumsal Kalkınma ve Geliştirme Derneği başkanı Ali Koşan, Dernek Başkanı ve Hülya Akman ile dernek üyesi aynı zamanda fotoğraf sanatçısı Ersin Şenerler beraberinde öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

-- Adversting 6 --


ETİKET :  ipsala tarihi hamam fotoğraf sergisi

Tümü