-- Reklam Alanı 9 --

Tarihi Uzunköprü festivali başlıyor

Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, 15-18 Eylül tarihleri arasında yapılacak festivale tüm Edirnelileri davet etti.

11:24:50 | 2022-09-14
-- Adversting 5 --

Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, bu yıl 1’incisini düzenleyecekleri Tarihi Uzunköprü Festivali’ne tüm Edirnelileri davet etti. Başkan Becan, çeşitli söyleşi, konser ve etkinliklerle dopdolu bir festival programı hazırladıklarını söyledi.

Becan, “15-18 Eylül tarihleri arasında, 1’nci Uluslararası Tarihi Uzunköprü Festivalimizi gerçekleştireceğiz. Öteden beri devam eden Kültür, Sanat ve Tarım Festivalimiz vardı. Fakat korona sürecini iyi değerlendirip festivalimizi temaya oturtmak istedik. Dünyanın en uzun taş köprüsüne sahip bir ilçe olarak da elbetteki festivalimizin adını Tarihi Uzunköprü Festivali olarak koyacaktık. Diğer senelerden farklı olarak çok daha iyi hazırlandığımızı ve dolu dolu bir festival programı oluşturduğumuzu tekrar belirtmek isterim. Buradan herkesi davet etmek istedim.

Hem gençlere hem orta yaş gurubuna hem de herkese hitap edecek sanatçılardan oluşturduk. Rap müzik Türkiye’de yükselen bir değer haline geldi. Rap müziğin önemli temsilcilerinden Perşembe akşamı Ceza, Uzunköprülerle olacak. Cuma akşamı İrem Derici, Cumartesi akşamı Yaşar konseriyle festivalimizi noktalayacağız.

Festivalimizin yeri de değişti. Daha önceden Uzunköprü’ye gelip festivale katılan vatandaşlarımız yanılmasınlar. Tarihi Taş Köprümüzün yanında Uzunköprü Belediyesi’nin çok kıymetli bir arazisi var. Pazaryeri projemize festivalden sonra başlayacağız ama festival ve fuar alanımızı düzenledik. Yaklaşık 40 dönüme yakın bir alan. Sadece Uzunköprü festivaline değil ileride birçok festivale ev sahipliği yapacak” dedi.
ETİKET :  

Tümü