-- Reklam Alanı 9 --

Tarık Özbek: "Nefes alabildiğiniz ve yaşadığınız her gün özeldir"

Keşan'da kuyumculuk yapan Tarık Özbek, yaklaşan 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle hediye almayı planlayan vatandaşlara, bazı önerilerde bulunurken, nefes alınabildiği her anın özel olduğunun da unutulmaması gerektiğini söyledi.

11:43:21 | 2020-02-12
-- Adversting 5 --

Özbek, yatırımlık altın ile takı olarak kullanılacak altının birbirinden farklı özelliklere sahip olduğuna dikkat çekerek, altın alışverişi sırasında, altının yatırımlık ya da takı amaçlı mı alındığının söylenmesi durumunda, bu seçime göre yardımcı olunabileceğini belirtti. Yatırımlık altın ile takı amaçlı alınacak altının ayrı olduğunu ifade eden Tarık Özbek, "Kar elde etmek isteyenler, çeyrek, gram, Ata Lira, Reşat Osmanlı gibi altınlara yönelmeliler çünkü bu altınlar az değer kaybeden altınlardır. 22 ayar bilezik de bunların içinde sayılabilir. Küpe, yüzük, kolye gibi takı amaçlı altınlarda ise işçilik payı olduğu için, yatırımlık sayılmaz çünkü geri verildiğinde kayıp yaşatır. Müşteriyi mümkün olduğu kadar uyarıyoruz. 14 Şubat tüm dünyada Sevgililer Günü olarak kutlanıyor. Bu özel günde de sevenlerin birbirine hediye almasını kolaylaştırmak amacı ile firmalar çeşitli kampanyalar düzenliyor ve indirime giriyor. İndirimler dışında taksit sayılarında da kolaylıklar sağlıyorlar. Kozmetik, giyim, takı, ayakkabı, tatil, cep telefonu gibi ürünlerde kampanyalar oluyor. Kuyumculuk sektörüne gelirsek, kuyumcular da bu özel güne hazırlanıyor. Ulusal firmalar kendi ürettikleri tasarım ürünleri müşterinin beğenisine daha cazip fiyat ve imkanlarla sunuyorlar. Şu anda en çok baget yüzükler, baget kolyeler, tek taş yüzükler ve tek taş kolyeler, en çok tercih edilen ürünler arasında. Bunun yanı sıra klasikleşmiş ürünler de var. Kar tanesi, sonsuzluk, yusufçuk, güneş, damla gibi ürünler de müşteriler tarafından talep görmeye devam ediyor." dedi.

"Yaşadığınız her gün özeldir"

Takı alışkanlığının, eski nesle göre değiştiğini kaydeden Özbek, "Genç neslin takı alışkanlığı, bir önceki nesle göre çok değişti. Genç nesil artık daha günlük, zarif ve ince ürünler tercih ediyor. Günlük kıyafetlere de uyabilecek gibi abartısız ürünleri tercih ediyorlar. Genelde bir teması ve sembolik anlamı olan ürünleri tercih ediyorlar. Onların tercihlerindeki trendler de bizim sektörümüzün ilerideki tasarımlarına etkili olacaktır. Şu an gençlerin tercih ettiği ürünler, sektörümüzün ne yönde ilerleyeceğine de ışık tutmuş oluyor. Hediye anlamında her bütçeye göre takı bulunabiliyor. Hediyelik altın takılar 300 liradan başlıyor, pırlantalar ise 1000 liradan başlıyor ve bütçeye göre seçenekler artabiliyor. Reklamlar bu ara oldukça etkili, 14 Şubat üzerine her yerde reklamları görmek mümkün. Benim önerim, reklamları çok fazla dikkate almayarak, alacakları ürünün özelliklerini bizzat satıcıdan birebir öğrensinler. Ürünü anlatmamızı istesinler. Aldıkları ürünün özelliklerinin bilinmesinde fayda görüyoruz. Satılan ürünlerde ayar farkları olabiliyor, pırlanta grubunda da taşın özellikleri gündeme geliyor. Hiçbir şeyinizi özel bir gün için saklamayın, nefes alabildiğiniz ve yaşadığınız her gün özeldir." diye konuştu. (Haber: İlker GÜREL – Gündem Saros)
ETİKET :  

Tümü