-- Reklam Alanı 9 --

Temassız şifre limiti yenilendi

Bankalar arası Kart Merkezi(BKM)’nin yaptığı açıklamada, temassız ödemelerde işlem limitinin 7 Mayıs tarihi itibariyle 350 TL’ye çıkarılacağı, 350 TL üzerindeki kart alışverişlerinde ise şifre kullanılacağı bildirildi.

11:52:21 | 2021-05-10
-- Adversting 5 --

Bankalar arası Kart Merkezi(BKM)’nin resmi web sitesinde yaptığı açıklama ile özellikle sosyal mesafeye de önem verilen pandemi döneminde tercih edilen temassız kart ödeme limitinin 7 Mayıs tarihinden itibaren 350 TL’ye çıkarılacağı duyuruldu. BKM tarafından; “Ödemelerin çok daha hızlı ve kolay yapılmasına olanak sağlayan temassız ödemelere gösterilen ilgi ve güven giderek artıyor. Güvenli olmasının yanı sıra kullanıcılara hijyenik bir ödeme deneyimi sunan temassız ödemeler, günlük hayatın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Kartlar ve mobil cihazlar üzerinden hiçbir temas gerektirmeden ödeme yapmaya imkân sunan temassız ödemelerde şifresiz işlem limiti 7 Mayıs 2021 tarihinden itibaren 350 TL’ye çıkartılıyor. 350 TL üzerindeki işlemler ise şifreli olarak yapılabilecek” açıklaması yapıldı.

Temassız ödemeler hızlı ve güvenli olmasının yanı sıra hijyenik olmasıyla da öne çıktığını ifade eden BKM; “Alışverişlerde kullanılan nakit paralar elden ele geçerek virüs ve bakterilerin yayılma riskini artırırken; temassız kartları kasa görevlisine vermek zorunda kalmıyorsunuz. Dolayısıyla elden ele geçmeyen kartlar virüs ve bakterilerin bulaşmasına da engel oluyor” dedi.

Diğer yandan temassız ödemelerde şifresiz işlem limiti 18 Mart 2020 tarihinde 120 TL'den 250 TL'ye yükseltilmişti. 

(Tuğçe Özden)
ETİKET :  

Tümü