-- Reklam Alanı 9 --

THK, İpsala’da Kurban Derisi Toplayacak

Türk Hava Kurumu İpsala Şubesi Başkanı Niyazi Akıncı, THK İpsala Şubesinin bu sene köy ve mahallelerde kurban derilerinin toplanacağı belirtildi.

10:41:32 | 2020-07-29
-- Adversting 5 --

THK İpsala Şubesinin geçen sene Deri toplamadığını ve birçok derinin ziyan olduğunu hatırlatan Akıncı şöyle konuştu: “Türk Hava Kurumu Atatürk tarafından 16 Şubat 1925 yılında Ülkemizde havacılar yetiştirmek için kurulmuştur. Günümüzde de yine birçok pilot ve uçak mühendisleri yetiştirmektedir. Halkımızın Kurban derilerini her zaman olduğu gibi güvenle kurumumuza vererek, İpsala’lı gençlerimizden uçak mühendisleri, pilotlar yetiştireceğiz. Bu sizin gururunuz olacaktır. Vatandaşlarımızdan ricamız kestikleri hayvanların derilerini tuzlayarak, bekletmeden araçlarımıza teslim etmeleridir" diye konuştu.     

Başkan Niyazi Akıncı, Kurban derisi alma işlemlerimiz Bayramın 1. Ve 2. Günü devam edeceğini Kurban derilerini teslim eden vatandaşların derileri azda olsa tuzlamaları ve mutlaka belge almalarını isteyerek, Bağışta bulunan ve THK’nu destekleyen vatandaşlara şimdiden teşekkür etti.

(Haber Merkezi)
ETİKET :  

Tümü