-- Reklam Alanı 9 --

TOKİ’de Kirişi Çatlayan Apartman, Vatandaşları Korkutuyor

İpsala 2. Etap TOKİ olarak inşa edilen apartmanların 1. Bloğunda, çatı kısmını tutan kirişin çatlaması tedirginliğe neden oldu.

11:14:45 | 2020-01-27
-- Adversting 5 --

İpsala TOKİ 2. Etap kapsamında 2017 yılında anahtar teslimi yapılan konutların bulunduğu 1. blok apartmanının kirişinde çatlak oluştu.

İddiaya göre; Binanın çatı kısmını tutan kirişin çatladığı, yaklaşık 15 gün önce çanak anten ayarı için çatı katına çıkan vatandaşlar tarafından fark edildi. Çatlağı fark eden apartman sakinleri, yetkili birimleri arayarak konuyla ilgili bilgi verdi.

 

TOKİ 2. Etap 1.Blok apartmanında İkamet Eden Mıstık Özdemir, binayı inşa eden müteahhit ve inşaat mühendisi ile konuştuklarında 1 hafta sonra kendilerine haber verileceğini söylediğini belirtti. İnşaat zamanında yapılan kirişin çatıyı taşıyacak güçte olmadığını düşündüklerini ifade eden Özdemir, kirişte oluşan çatlağın yayılarak binaya ciddi hasar verebileceğini kaydetti.

“Canımız büyük tehlikede”

Konunun ciddiye alınarak bir an önce müdahale edilmesini istediklerini ve konuyla ilgili şikayetlerini dile getireceklerini söyleyen Mıstık Özdemir, “Acil olarak çözüm bekliyoruz. Canımız büyük tehlikede. İnşaatta tamamlanması gereken daha birçok şey var ancak bu işler bizlerin üstüne yıkılmaya çalışılıyor. Bu sıkıntılarımızı sürekli dile getirmemize rağmen hiçbir çalışma yapılmıyor. Ülkede depremler meydana geliyor. Çatıyı tutan kiriş çatlak olursa bu binalar depreme nasıl dayanabilir? Bu kadar insanın canı tehlikedeyken halen bir çözüm yok.”şeklinde konuştu.

Haber Merkezi
ETİKET :  

Tümü