-- Reklam Alanı 9 --

TRAKYA SİVİL KIRSAL KALKINMA PLATFORMU İKİNCİ ÇALIŞTAYINI GERÇEKLEŞTİRDİ

(İTKGD) İpsala Toplumsal Kalkınma Ve Geliştirme Derneği Başkanı Ali Koşan, 4.10.2019 tarihinde Malkara’nın Elmalı köyünde ikincisi gerçekleştirilen Trakya Sivil Kırsal Kalkınma Platformu Çalıştayında Geçici Yürütme Kurulu Üyeliğine seçildi.

11:01:39 | 2019-10-09
-- Adversting 5 --

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin destekleri ve Türkiye Kalkınma Vakfı moderatörlüğünde Trakya Sivil Kırsal Kalkınma Platformu Çalıştayının ikincisi 4 Ekim 2019 Cuma günü Malkara’nın Elmalı köyünde gerçekleşti.  

Burada Yürütme Kurulu Üyeliğine seçilen İTKG Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koşan, konuyla ilgili gazetemizi ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

 Koşan, “Bizler toplumsal meselelerde elimizden geleni değil olması gerekeni yapmalıyız. Bu şekilde düşündüğümüz için özellikle sivil toplumun ülkemizin kalkınmasına yapacağı katkıya inandığımız için bu tarz platformlarda bulunmaya ve görev almaya çalıyoruz” dedi.

Başkan Ali Koşan, geçici yürütme kurulunun oluşturulmasının amacını ve üyelerini açıkladığı konuşmasında Sivil Kırsal Kalkınma Platformunun ana amacını şöyle ifade etti;

“Bu vesile ile ikincisini gerçekleştirdiğimiz Trakya Sivil Kırsal Kalkınma Platformu Çalıştayında Malkara Kent Konseyi Başkanı Hasan Akçay’ın Geçici Yürütme Kurulu Başkanı seçildiği platformda Yürütme Kurulu Üyesi olarak bende görev aldım.  Benle birlikte üye seçilen arkadaşlarımız;

Enez Kartopu Derneği Başkanı İsmet Esengin, Tekirdağ Turizm ve Tanıtma Derneğinden Ahmet Kenar, Karamusul Kalkınma Kooperatifi Başkanı Gürcan Kırım, Kırklareli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği başkanı Bülent Oral, Safalan Mahallesi Yaşatma Ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Mehmet Özmen, Hoşköy Muhtarı Emine Uçar olarak belirlendi.

Geçici bir yürütme kurulu oluşturulmasında ki amaca değinecek olursak;

Sivil Kırsal Kalkınma Platformunun ana amacı Trakya’da Kırsal Kalkınma modelleri ve örnekleri oluşturup hayata geçirmek üzere kamu ve belediyelerin desteğini sağlamak, gerektiğinde ilgili kurumları yönlendirerek ve zorlayarak ilgili projelerin gerçekleşmesini ve yayılmasını sağlamaktır. Sivil Kalkınma Projelerini belirlerken ve hayata geçirirken bölgesel ekonomik kalkınmanın hedeflenmesi yanında tarihi, doğal, çevresel ve kültürel zenginliklerin korunması esastır. Etkili bir mücadele için Sivil toplum tabanını genişletmek ve konu ile ilgili STK’ları platforma katılımını sağlamak gerekmektedir. Geniş bir katılım sağlayarak dernekleşme çalışmaları başlatılacak” diye bilgi verdi.

                Koşan, konuşmasının sonunda “Trakya Sivil Kırsal Kalkınma Platformunun bölgemizin sağlıklı kırsal kalkınmasına katkıda bulunmasını diliyoruz” dedi. (Haber: Cemile LİMAN)
ETİKET :  Ali Koşan İTKGD

Tümü