-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

Uzaktan eğitim başladı!

EBA TV üzerinden uzaktan eğitim bugün başladı. Uzaktan eğitimle öğrenimlerine devam edecek öğrenciler ilk gün olması sebebiyle sisteme alışmaya çalışıyor. EBA TV üzerinden yayınlanacak dersler konusunda en çok EBA TV frekans bilgileri ve EBA TV ders programı ayrıntıları merak ediliyor. İşte Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen içeriklerin yayınlanacağı EBA TV hakkında ayrıntılar, kanal bilgileri, uydu frekansları ve detaylar...

12:16:55 | 2020-03-23
-- Adversting 5 --

Uzaktan eğitim başladı! EBA TV hangi kanalda? Frekans bilgileri ve ders programı…

8 milyon milyonu aşkın öğrenci eğitime EBA TV aracılığı devam ediyor. Millî Eğitim Bakanlığı'nın seçtiği alanında başarılı öğretmenler tarafından anlatılacak dersleri alacak öğrenciler, EBA TV’nin hangi platformlardan yayın yapacağını ve uydu üzerinden hangi frekansları ayarlamaları gerektiğini araştırıyor. EBA TV’de yayınlar aynı kanalda ve gün içinde 1 veya 2 kez tekrar edilecek. TV’nin MEB tarafından yayınlanan ders programı, yayın platformlarına dair ayrıntılar haberimizin devamında yer alıyor…

EBA TV kaç kanaldan yayın yapacak?

3 farklı kanal, HD ve SD olmak üzere toplam 6 kanaldan yayın yapılacaktır.

Hangi kanallar olacak?

EBA TV İlkokul, EBA TV Ortaokul ve EBA TV Lise olmak üzere üç kanal uzaktan eğitimde kullanılaacaktır.

EBA TV televizyon kanalları yayın akışlarına nereden ulaşabilirim?

Yayın akışlarına eba.gov.tr ana sayfasından ve TRT internet sitesinden günlük ve haftalık yayın akışına ulaşılabilecektir. Ayrıca, her akşam yayın sonlandıktan sonra ve sabah yayın başlayana kadar televizyon ekranından görüntülenebilecektir.

Öğrenciler gün boyu TV başında mı olacaklar?

Öğrenciler EBA TV'den ve eba.gov.tr üzerinden yayın akışını takip ederek, kendi sınıflarına ait ders anlatımlarını, o haftanın hangi gününde ve saatinde yapılacağını öğrenecek ve kendileri için belirlenen saat aralığında yayını takip edeceklerdir. O saatler dışında ekran başında olmaları gerekmeyecektir.

EBA TV yayınlarının tekrarları olacak mı?

Yayınlar aynı kanalda ve gün içinde 1 veya 2 kez tekrar edilecek. Tekrarlayan yayın akışı da yine eba.gov.tr ve TRT internet sitelerinden öğrenilebilir.

Ayrıca eba.gov.tr üzerinden de yayınlanan içeriklerin kayıtlarına ulaşılabilecek.

(Haber Merkezi)
ETİKET :  

Tümü