-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --VALİ CANALP, TÜRK POLİS TEŞKİLATININ KURULUŞUNUN 174. YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

Edirne Valisi Ekrem Canalp, yayınladığı mesajla Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 174. Yıldönümünü kutladı.

16:18:33 | 2019-04-10
-- Adversting 5 --

Mesajında, 10 Nisan 1845’te kurulan Türk Polis Teşkilatı’nın; ülkemizin bölünmez bütünlüğü, halkımızın can ve mal güvenliği için büyük bir özveriyle gece gündüz yılmadan çalıştığının altını çizen Vali Canalp, mesajında şunları söyledi:

“Türk Polisi, çaresizlere uzanan el, masumları kollayan güvence ve zalimleri sindiren kamu gücü olarak milletimizin sevgi ve güvenini kazanmıştır. Kamu düzeninin korunması, asayişin sağlanması, suçu önleyici tedbirlerin alınması, faillerin adalete teslim edilmesi gibi görevlerinde vatandaşlarımızla omuz omuza hizmet veren Emniyet güçlerimiz, ülkemizin ve milletimizin güvenliği için kendi canlarını ortaya koymaktadır. İki asra yakın fedakârca görev yapan Emniyet Teşkilatı, gücünü halktan ve kanunlardan almış, gerektiğinde canını hiçe sayarak görevlerini yerine getirmektedir. Halkımızın duyduğu bu güveni devam ettirmek tüm polislerimizin öncelikli görevidir. Bu onurlu ve kutsal görevi büyük bir özveriyle yerine getirerek Edirne'nin ülkemizin en güvenli ve huzurlu kenti olması için mesai mefhumu gözetmeden çalışan Emniyet teşkilatı mensuplarına teşekkürlerimi sunarım.

            Emniyet Teşkilatımızın kuruluşunun 174. kuruluş yıldönümü dolayısıyla şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Halen hizmet vermekte olan polislerimize görevlerinde başarılar ve ailelerine de sağlık, mutluluk dileyerek tüm Emniyet Teşkilatının Polis Haftasını kutluyorum.” (Haber Merkezi)

-- Adversting 6 --


ETİKET :  Gündem

Tümü