-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

VATANDAŞ DENETİMLERDEN MEMNUN

Emniyet için özel olarak üretilen tablet bilgisayarlar ilçe trafik polisleri ve emniyet polis memurları tarafından İpsala sokaklarında da kullanılmaya başlandı.

13:41:54 | 2019-09-11
-- Adversting 5 --

Tablet kullanımı sayesinde şahıs sorgulamalarında ve trafik denetimlerinde zaman kaybı asgari seviyeye düşmesi bekleniyor.

Yeni Eğitim Öğretim dönemine girilmesi ile İpsala İlçe Emniyeti Müdürlüğü denetimleri sıklaştırdı. İlçe içerisinde sokakta ki vatandaşlardan, kafe, kahve gibi benzeri yerlerde şahıs kimlik denetimi gerçekleştiriliyor. Aynı zamanda trafik denetimleri de tablet bilgisayar ile yapılıyor.

VATANDAŞ UYGULAMADAN MEMNUN

İpsala içerisinde yapılan denetimlerde polis memurlarına kolaylık sağlayan vatandaşlar uygulamadan memnun olduklarını belirterek “ ilçenin güvenliği için güzel bir uygulama. Böyle denetimlerin olması bizi memnun ediyor. İlçenin asayişinin sağlanmasının yanı sıra ilçede yaşayan vatandandaşlar olarak güvende olduğumuzu hissettiriyor. Polis memuru arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

EKİPLER TABLET BİLGİSAYAR SAYESİNDE SÜRÜCÜ HAKKINDA Kİ BİLGİLERE ANINDA ULAŞABİLİYOR  

Yeni sistem tablet sorgulamada; bilgisayarda yüklü olan sürücü belgesi ceza puanı ve araç plakası sorgulama programı sayesinde kısa süre içinde sonuç elde edilebiliyor. Tablet bilgisayarla aynı zamanda aracın fotoğrafını da çeken ekipler, uygulanan işlemin yanı sıra kayda aracın fotoğrafını da ekleyebiliyor. Uygulama sırasında çevirdikleri araçların plakalarını ve sürücünün ehliyet numarasını tablet bilgisayardan anında girerek bilgi sistemine bağlanan ekipler araç ve sürücü hakkında anında bilgilere ulaşabiliyor. Sürücü ya da aracın trafiğe çıkmasında sıkıntı oluşturan durumlarda cezai işlem uygulayan ekiplerin kestiği ceza ise anında maliye kayıtlarına giriyor. Kural ihlali bulunan araç sahiplerine ve tescil plakalarına tablet bilgisayarlar vasıtasıyla elektronik trafik idari para ceza karar tutanağı düzenleniyor.(Haber:Cemile Liman)

 

 

 
ETİKET :  ipsala emniyet ilçe emniyet tablet sorgulama

Tümü