-- Reklam Alanı 9 --

VAY VAY Kİ; ÖMER’E VAY…

VAY VAY Kİ; ÖMER’E VAY…

21:15:33 | 2018-11-30
Nuri YASAR
Nuri YASAR      nuriyasar22@hotmail.com

Bugün Hocaefendi Cuma vaazında adalet’i, İslam ahlakını gençleri anlatırken bir kıssa anlattı. Hoşuma gittiği için sizlerle paylaşayım istedim. Kıssa kelimesi kelimesine olmasa da şöyle;  Hz. Ağır yaralı olduğu halde ölmek üzeredir. İşte o sırada yakınlara ziyaret etmekte ve moral vermeye çalışmaktadırlar. Yine bunlardan birisi hastaya moral vermek üzere sıralamaya başlar. “ Ya Emir’el Müminin sen 10 sene halifelik yaptın. Senden kimse şikâyetçi olamadı. Senin adaletin inananlar inanmayanlar arasında bile takdir edildi. Sen ki sağlığında cennetle müjdelenmiş kişisin.”  Ve daha birçok şeyi peş peşe sıralar.

Hz. Ömer bu konuşmaları dinler ve sonra şöyle der; “ Ben ruhumu teslim edip Ahiret’e gittiğimde günahlarım ve sevaplarım eşit çıktığı halde Yüce Allah bana derse ki; Ya Ömer ben sana rahmetimi vermiyorum o zaman, vay vay ki Ömer’e vay”

ERGENEKON KUMPASI BİTTİ

Savcılık “Ergenekon Silahlı Terör Örgütü"nün varlığının kesin ve inandırıcı delillerle kanıtlanamadığı belirtilerek, "Bu nedenle varlığı kanıtlanamayan örgütün liderliği, üyeliği ve örgüt adına suç işlenmesinin de söz konusu edilemeyeceği anlaşılmıştır. Bu haliyle iş bu dava kapsamında kovuşturmaya konu edilen, Ergenekon adlı bir terör örgütünün varlığı ispat edilememiştir.” Mütalaası yaptı

Ergenekon ve benzeri davalarda onlarca insan hayatını hiç yere kaybetti. Geri kalanların yaşadıkları ise kayıt dışı! Bunları vebali ne olacak?

Şimdi artık vebal zamanı, Vay vay ki; yeni Ömer’lere vay
ETİKET :  

Tümü