-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

YAYLA SAHİLİNDE BULUNAN DEV KEMİKLER HEYECAN YARATTI

Keşan ilçesine bağlı Yayla Köyü sahilinde çok büyük bir canlıya ait kemikler bulundu

12:48:15 | 2019-07-12
-- Adversting 5 --

 

Geçtiğimiz günlerde teknesiyle Saros Körfezinde gezintiye çıkan Turizm İşletmesi Sahibi Mustafa Altunhan, sahilde çok büyük bir canlıya ait kemik kalıntıları bulduğunu ifade ederek hayatında ilk defa böyle bir şeyle karşılaştığını dile getirdi.

Bulduğu kalıntıların bir kambur balinaya veya dev bir köpekbalığına ait olabileceğini söyleyen Altunhan, yetkililerin ilgisini çekeceği düşüncesiyle sahilde bulduğu bu kemikleri sosyal paylaşım sitesinden paylaştığını ifade ederek şunları söyledi:

“Bugün Saros Körfezi’nde gezerken çok enteresan ve heyecanlı bir şeye rastladım. Bu gördüğümüz herhalde dev bir balık ama böyle bir balık Saros Körfezi’nde olmaz. Ben hayatımda böyle bir şey görmedim. Belki yetkililer bir göz atar, ilgililerin ilgisini çeker düşüncesi ile bulduğum bu kemikleri paylaşmak istedim. İnanın küçük bir tekneyi paramparça yapabilecek büyüklükte dişleri var. İskeletin büyük bir bölümü de kumun altında. Bu denizde bu büyüklükte bir balık yaşayamaz. Buna kambur balina mı desem, dev köpekbalığı mı desem bilemiyorum. Saros Körfezi’nde neler var biz bilmiyoruz.”

Haberi duyan bölgedeki meraklı vatandaşlar, bulunan dev hayvana ait kemikleri görmek üzere Keşan’ın Yayla Köyü sahiline akın ederken kemiklerin, incelenmek üzere Edirne Müze Müdürlüğü yetkililerine teslim edildiği öğrenildi. (Haber: Alpay ERCAN)

 

-- Adversting 6 --


ETİKET :  yayla altunhan

Tümü