-- Reklam Alanı 9 --

Yeni Hayat Özel Bakım Merkezi, Yeni Projeleriyle Daha Fazla Ele Uzanabilecek

İpsala’da faaliyet gösteren Yeni Hayat Özel Bakım Merkezi, 92 kişilik kapasitesiyle engellilere hayat olmaya devam ederken, bakım merkezini genişletme ve yeni bakım merkezi projesi çalışmalarıyla daha fazla engelliye el uzatacak.

11:16:00 | 2020-01-08
-- Adversting 5 --

Şu anda İpsala’daki merkeziyle 92 zihinsel ve bedensel engelli hastaya hizmet veren Yeni Hayat Özel Bakım Merkezi, yeni projeleriyle daha fazla engelliye ulaşabilecekken, bölgedeki istihdamı da arttıracak.

Yeni Hayat Özel Bakım Merkezi Kurucu Müdürü Deniz Akalın ve Sorumlu Müdür Erkan Altın, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Akalın: “İpsala, hastalarımızı sahiplenmiş durumda”

Yaklaşık 3 buçuk yıldır İpsala’da Yeni Hayat Özel Bakım Merkezi olarak hizmet verdiklerini ve şuanda çalışan kişi sayısının 50’ye ulaştığını belirterek sözlerine başlayan Deniz Akalın, “Şuanda zihinsel ve bedensel engelli olarak kurumumuzda 92 hastamız var. Yaş grubu olarak 13 yaş üstündeki Türkiye’nin dört bir yanından gelen hastalarımıza hizmet veriyoruz. Tabii bilindiği gibi buradaki özel insanların hayatı normal insanlardan farklı. Hastalarımızdan yaklaşık yüzde 80’inin yakınları arayıp sormuyorlar. Ancak İpsala, bu özel hastalarımızı sahiplenmiş durumda. Öncelikle Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, mülkü amirlerimiz ve İpsala halkı hastalarımızı sıklıkla ziyaret ederek, onları sevindiriyorlar.”dedi.

Altın: “Burası çok farklı bir dünya”

Erkan Altın da, bakım merkezinin sağlıklı olan her insanın gelip görmesi gereken bir yer olduğuna dikkat çekerek, şunları söyledi: “Sağlıklı bir insanın buraya geldiğinde her zaman haline şükredebileceği bir yerdir burası. Buradaki hastalarımız, küçücük bir şeyden çok mutlu olabilen özel insanlardır. Burası çok farklı bir dünya. Toplumda sahiplenilmeyen ya da sahiplenilmek istenilmeyen insanlar için devletin en güzel kurumlarından birinde hizmet veriyoruz. Özellikle İpsala bölgesinde, bu özel insanları bölge halkının sahiplenmesi bizi çok mutlu ediyor. Hastalarımızı gönül rahatlığıyla güvenli bir şekilde bakım merkezinden dışarıya çıkarabiliyoruz. Başka bir bölgede bu kadar rahat olabileceğimizi düşünmüyoruz. Bununla ilgili yanımızda olan tüm İpsala halkına sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.

“Hayata geçirmeyi planladığımız bu projelerle birlikte bölgedeki istihdamı da arttıracağız”

Yeni Hayat Özel Bakım Merkezi’ndeki hastaların masraflarının devlet imkanları tarafından karşılandığını da vurgulayan Akalın ve Altın, açıklamalarının devamında yeni bir projeyi hayata geçirmek istediklerini belirterek, “Şuanda buradaki hasta kapasitemiz dolu durumda. Beyendik Belediyesi bölgesinde bir yer kiraladık. Bakım merkezine uygun bir şekilde başlatılan çalışmalarımız devam ediyor. Bedensel engelli hastalarımıza yönelik 100 yatak kapasiteli olacak şekilde projesini hazırladığımız bu bakım merkezimizi Allah’ın izniyle 2 ay içerisinde faaliyete geçirmeyi düşünüyoruz. Ayrıca şuanda hizmet verdiğimiz İpsala’daki bakım merkezimizin de kapasitesinin arttırılması için bir projemiz bulunuyor. Bu şekilde daha fazla hastaya hizmet verebilme imkanımız olacak. Burada çalışan arkadaşlarımızın neredeyse tamamı İpsalalı. Yakın zamanda hayata geçirmeyi planladığımız bu projelerle birlikte bölgedeki istihdamı da arttıracağız.”şeklinde konuştular. (Abdullah Çalışkan)
ETİKET :  ipsala yeni hayat özel bakım merkezi deniz akalın ipsala yeni hayat ipsala yeni hayat özel bakım merkezi

Tümü