-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --174 YILLIK GÜVEN…

Cengiz:“Polis vatandaş diyalogu ne kadar iyi olursa; başarıya o denli ulaşılacağının bilinmesi gerekir…”

15:51:21 | 2019-04-12
-- Adversting 5 --

05-10 Nisan tarihleri arasında kutlanmakta olan Türk Polis Teşkilatının kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası bu yıl 174. kuruluş yılını kutladı.

05 Nisan 2019 Cuma günü İpsala Alaca Mustafa Paşa Camiinde Cuma Namazı öncesinde şehitler için Mevlidi Şerif okutulması ile başlayan etkinlikler

10 Nisan 2019 Çarşamba günü saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanında İpsala Kaymakamı Enis Aslantatar, İpsala Belediye Başkanı Abdullah Naci Ünsal, İpsala İlçe Emniyet Müdürü Hüsnü Cengiz, İpsala İlçe Polis Teşkilatı üyeleri, protokol üyeleri, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri ve sivil toplum kuruluşların temsilcilerinin katılımında çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Tören programı Polis Memuru Büşra Şaşkın’ın sunumunda gerçekleşti.

İpsala İlçe Emniyet Müdürü Hüsnü Cengiz’in Atatürk Anıtına İpsala ilçe Emniyet Müdürlüğü çelengini bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

Sonrasında günü anlam ve önemini belirten konuşmayı gerçekleştiren İpsala İlçe Emniyet Müdürü Hüsnü Cengiz, Türk Polis Teşkilatının şanla şerefle yazdığı 173 yıllık bir maziyi geride bırakarak, 174. kuruluş yılına girerken sadece Türkiye sınırları içerisinde değil, dünyadaki saygın yerini almış olmanın haklı gururunu taşıdıklarını belirterek;

            “ Türk Polisi, çağdaş ülkelerin kullandığı araç gereç ve yöntemleri kullanmayı kendine amaç edinmiş, dünyada ortaya çıkan gelişmelere paralel olarak milletimizin değişen beklentilerine cevap vermek için sürekli kendini yenilemiştir.

            Polis olayların önlenmesi, suçluların yakalanabilmesinde halk desteğinin önemi ile polis vatandaş diyalogunun ne kadar iyi olursa, başarıya o denli ulaşılacağının bilinmesi gerekir. Kendi huzuru ve dolayısı ile hepimizin huzuru için halkımız polisine güvenmeli ve yardımını esirgememelidir. Daha güzel günler için polis vatandaş el ele olmalıdır. Türk Polisi Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, insan haklarına saygılı, demokratik laik, ve sosyal hukuk devletinin önemli bir kurumu olmanın gururu ve bilinci içerisinde görevini en iyi şekilde yerine getirmeye devam edecektir” diye konuştu.

Cengiz’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasını tamamlamasının ardından tören İpsala Belediye Düğün Salonunda kutlama ve tebriklerin kabulü ile devam etti.

Burada verilen kokteyle Türk Polisinin 174. yıl dönümü ve polis haftası programı sona erdi.

 

 

-- Adversting 6 --


ETİKET :  İpsala haber

Tümü