-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

YOLUÇ, ÇİFTÇİLERİ ANIZ YAKMADA UYARDI

Keşan Çiftçi Malları Koruma Başkanı Sedat Yoluç, bölgede ekilen arpa ve buğdayın kurumaya başladığına dikkat çekerken, çiftçinin bir yıllık emeğinin, bir kıvılcım ile yok olmaması için vatandaşları duyarlı olmaya davet etti.

09:20:11 | 2019-06-10
-- Adversting 5 --

Yoluç, hububat hasadının başlayacağı birçok yerde, tarlaların yan yana olduğuna dikkat çekerek, önemli uyarılarda bulundu. Hububat ekiminde, çiftçilerin bir yıllık emeği bulunduğunun altını çizen Sedat Yoluç, "Ufak bir kıvılcım, bu hububatın yok olmasına neden olabilir. Bu nedenle, özellikle sigara izmaritleri söndürülmeden atılmamalıdır. Ayrıca, boş arazilere cam şişe bırakılmaması önemli. Vatandaşlarımız sigara izmaritlerini söndürmeden atmasın. Piknikçiler mangal ateşlerini söndürüp üzerlerine toprak atsınlar. Ayrıca araçlarında yangın tüpleri bulundursunlar ki yangına müdahalede gecikme yaşanmasın, olay büyümeden önüne geçilebilsin.” dedi.

"ANIZ YAKMAK YABAN HAYATINA DA OLUMSUZ ANSIYABİLİR"

Hububatın, bir kıvılcım ile yol olmasının, çiftçiler açısından son derece kötü bir durum olacağını ifade eden Yoluç, anız yakılmasına da değinerek, "Anızların yakılıp yok edilmesinin pek çok olumsuz etkisi vardır. Çiftçilerin anız yakmamaları konusunda bilinçli olması gerekir. Ayrıca anız yangınları komşu tarlalardaki ürünlere ve meyve bahçelerinin yanı sıra yaban hayatına da zarar verebilir." diye konuştu. (Aygül KONAR – Medya Keşan Gazetesi)

-- Adversting 6 --


ETİKET :  ANIZ YAKMAK Keşan Çiftçi Malları Koruma Başkanı Sedat Yoluç

Tümü