-- Reklam Alanı 9 --

Yüksel, İpsala ve Kapıkule'de turistlere Süleymanpaşa'yı tanıttı

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Edirne'den Yunanistan'a açılan İpsala ve Bulgaristan'a açılan Kapıkule Sınır Kapısı'ndan giriş yapan turistlere Süleymanpaşa'yı tanıtan ve Bulgarca, Yunanca ve Türkçe olarak hazırlanan broşürleri dağıtarak turistleri 9-12 Haziran arasında gerçekleştirilecek olan Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali'ne davet etti.

15:37:21 | 2022-05-30
-- Adversting 5 --

Süleymanpaşa'nın turizm potansiyeline katkı sağlamak ve tanıtımını yapmak amacıyla Süleymanpaşa Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğüne bağlı Gönül Elçileri ekipleri tarafından sınır kapılarında gerçekleştirilen broşür dağıtımı etkinliklerine, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel de eşlik etti. Yüksel, Bulgaristan ve Yunanistan'dan ülkemize giriş yapan şahsi araçlar, otobüsler ve yayalara, Türkçe, Yunanca ve Bulgarca olmak üzere 3 dilde hazırlanan broşürleri takdim ederek turistleri hem tatil hem alışveriş için Süleymanpaşa'ya gelmeye çağırdı.

Süleymanpaşa Belediyesinin organize ettiği ve 9-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 56'ıncı Uluslararası Tekirdağ Kiraz Festivali için de bilgilendirmede bulunan Başkan Yüksel, Bulgar, Yunan ve soydaşlarımızı Kiraz Festivali'ne de davet etti.

'Tanıtım çalışmalarının amacı esnafın yaralarını sarmak'

Süleymanpaşa'nın tanıtımına büyük önem verdiklerini ve bu doğrultuda çok sayıda etkinlik gerçekleştirdiklerini dile getiren Yüksel, tanıtım çalışmalarının en önemli amaçlarından birinin de koronavirüs salgınından son derece olumsuz etkilenen ve 2 zor yılı geride bırakan Süleymanpaşa esnafının yaralarının bir nebze de olsa sarılması olduğunu ifade etti. Yüksel, "Süleymanpaşa'mızın tanıtımına ve turizm potansiyeline katkı sağlamak, esnafımızın zorlu pandemi koşullarında yaşadığı ekonomik sıkıntıyı atlatmalarına destek vermek hedefiyle, Süleymanpaşa Belediyesi olarak Yunanistan ve Bulgaristan sınır kapılarımızda yürüttüğümüz tanıtım çalışmalarına devam ediyoruz. Ekiplerimizin, ülkemize gelen komşu ülke vatandaşlarına dağıttığı broşürlerle anlattığı Süleymanpaşa'mıza, Bulgaristan ve Yunanistan'dan ziyaretleri arttırmak üzere bugün İpsala Gümrük Kapısı'nda gerçekleştirdiğimiz çalışmalara bizzat katılarak, yabancı turistleri Kiraz Festivalimize de davet ettik" diye konuştu.

(DHA)
ETİKET :  

Tümü