-- Reklam Alanı 9 --

-- Reklam Alanı 10 --

YURTDIŞI ARAÇLARI ARTIK KEŞAN'A TAMİR İÇİN GELEBİLECEK

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası ile Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle Yunanistan'dan gelecek; tarım aletleri, otomobil, sulama motorları ve araç gereçler 15 günlüğüne giriş yapılarak Odamız ve Gümrük tarafından onaylı bulunan sanayi sitelerimizde bulunan işyerlerinde, servislerde kentteki tamirhanelerde onarılabilecek.

14:07:11 | 2019-09-04
-- Adversting 5 --

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Şapçı, Konuyla ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Bölgemizin Ekonomisine büyük katkı sağlayacağını söyleyerek sözlerine başlayan Şapçı;

"Edirne Ticaret ve Sanayi Odası öncüğünde Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü ile imzalanan protokol ile bir ilke ortak olduk. İki taraf arasında imzalanan protokolle komşu ülkelerden gelecek araçların bakım ve onarım sebebiyle 15 gün süreyle Keşan'da kalmalarının yolu açıldı. Bu süreçte Keşan Ticaret ve Sanayi Odası, Gümrük Bakanlığı'na çıkabilecek aksaklıkları karşılayacakları teminatı verdi." dedi.

 

6 ÜYEMİZE EĞİTİM VERİLDİ

Bu kapsamda Keşan TSO Üyelerine eğitim verildiğinin de altını çizen Şapçı, şunları söyledi: "Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile Keşan Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde imzalanan protokolle uygulamamızı başlattık.Teminat üye belgelerine sahip olan 6 üyemize, İpsala Gümrük Müdürlüğü tarafından Keşan Ticaret ve Sanayi Odası'nda eğitim verildi."

 

BÖLGEMİZ ESNAFININ GELİŞEN BİR YAPIYA SAHİP OLMASI İÇİN ÇABA SARFEDİYORUZ

İmzalanan protokolün bölgemiz ekonomisine artı kazandıracağı vurgusunu yapan Şapçı, şu ifadelere de yer verdi: "Keşan ekonomisine ve sanayi esnafına büyük katkı sağlayacak olan bu protokol ile iç ve dış pazarlarda rekabet güçlerini arttırarak bölgemiz esnafının gelişen bir yapıya sahip olması için bizler de çaba sarf ediyoruz. Tüm bunlarla birlikte sanayi sektörünün hareketlenmesi; bölgemiz ekonomisine katkı sağlayacaktır."

 

UYGULAMA NASIL OLACAK

Bir Yunanistanlının aracı bozulduğunda ve Keşan'da tamir ettirmek istediğinde aracını Kipi Sınır Kapısı'na getirecek.Keşanlı esnafımızda kimlik kartıyla birlikte sınır kapısına gelecek ve aracı teslim alacak. Normal şartlarda aracı sahibinin pasaportuna kayıt yaparak alınıyordu bundan sonra tamirci esnafımızın zimmetine vereceğiz. Tamir için belirlenen 15 gün süre içerisinde esnafımızın tamirini yaparak aracın çıkışını sağlaması gerekiyor. Sağlamadığı takdirde vergisi cezası teminatından alınacaktır.

 

HABER MERKEZİ
ETİKET :  ktso

Tümü